Home » Praktycznie » Tradycja i nowoczesność

Tradycja i nowoczesność

Advertisements

kominek1Kojarzą się z dawno temu budowanymi domami, szczególnie w Ameryce. Kiedyś kominki były wszędzie powszechne.

Te czasy mogą jednak szybko wrócić, ponieważ na rynku nieruchomości upowszechniają się coraz częściej kominki elektryczne, które doskonale radzą sobie z zastąpieniem tych dawnych, opalanych drewnem.

Na dodatek mają one kilka istotnych zalet, których nie miały ich poprzednicy. Przede wszystkim kominki elektryczne nie dymią. Zaczadzanie pomieszczenia raz na jakiś czas było kiedyś powszechne w wyniku źle działającego kominka. Mógł on mieć albo przytkany komin z powodu nadmiaru sadzy, albo były problemy z uzyskaniem ciągu powietrza, który usuwałby wszystkie spaliny i trujące substancje. Kominki elektryczne nie spalają drewna, nie wytwarzają dymu, więc nie ma obawy o to, że ktokolwiek może się nim zatruć.

Wybierz kominek tak, aby był ekologiczny

W Krakowie kominki są fajneDrugi problem jaki występował z tradycyjnym kominkiem to utrzymanie czystości. Ciągle brudzą te kominki kratkipl.pl. Kraków również ma z tym duży problem, ale nie aż tak duży.

Trzymanie drewna opałowego w głównym pokoju domu mogło powodować zabrudzenia, podobnie jak usuwanie popiołu. Nie trzeba wyjaśniać, że kominki elektryczne również z czymś takim nie mają nic wspólnego.

Ciekawostką jest również to, że aby ustawić taki kominek, nie trzeba nic przebudowywać, bo nie jest on elementem konstrukcji domu, ale raczej rodzajem mebla. Tym samym można kominki elektryczne ustawiać również w mieszkaniach w blokach, gdzie do tej pory takie rozwiązanie konstrukcyjne w tradycyjnym charakterze nie nie mogło znaleźć zastosowania.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: