Home » Biznes » Zadbajmy o meble

Zadbajmy o meble

Advertisements

Kiedyś, w czasach, gdy nie było jeszcze żadnych wynalazków elektronicznych, typu radio czy telewizja, o kinie domowym i wieżach stereofonicznych nie wspominając, wyznacznikiem statusu, czy to materialnego, a z całą pewnością intelektualnego, była ilość posiadanych książek.

Czasy aż tak bardzo wbrew pozorom się nie zmieniły i wiele osób meblując swoje domy i mieszkania zwraca uwagę na regały biblioteczne, które można będzie ustawić przy ścianach i które pomieszczą odpowiednią ilość papierowych woluminów. Kiedyś, kilkadziesiąt lat temu bardzo popularne były tak zwane meblościanki, które doskonale sprawdzały się jako regały na książki.

A może takie meble?

Wciąż można zresztą zobaczyć je w wielu polskich domach, szczególnie tam, gdzie jest dużo, starszych już wydań książkowych. Moda na tego typu regały biblioteczne wcale nie przeminęła. Owszem może obecne meble nadające się do trzymania książek trochę się zaczęły różnić od dawnych szczególnie stylem estetycznym, ale podstawowa funkcjonalność, czyli zajmowanie relatywnie małej przestrzeni, wciąż zostały zachowane.

Niektórzy, szczególnie środowiska studenckie, czy też osób, które niedawno zakończyły edukację, ale aspirujących do pewnego poziomu społecznego, a wciąż młodych, decyduje się na inne meblowanie, jeśli po czasach nauki pozostała im spora kolekcja książek uzupełniona na dodatek bieżącymi zakupami wydawanej beletrystyki. Tacy jako regały dla bibliotek konstruują meble, które bardzo przypominają te, które znajdują się w bibliotekach i wcale nie przypominają dawnych, czy współczesnych meblościanek.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: