Home » Praktycznie » Krakowskie łazienki z duszą

Krakowskie łazienki z duszą

Advertisements

Prawdziwy komfort korzystania z domowej łazienki można osiągnąć wtedy, gdy cała para wodna, wytwarzana czy to w trakcie prania w wysokich temperaturach, czy też w trakcie kąpieli, jest w sprawny sposób odprowadzania z pomieszczenia na zewnątrz.

Łazienka to nie tylko wygląd

Niezbędny jest w łazience otwór wentylacyjny, który jest wymagany przez prawo budowlane, ale warto też pomyśleć, nad tym, aby jego działanie było uzupełnione przez wentylatory łazienkowe. Takie urządzenie można bez problemu podpiąć pod otwór wentylacyjny. Wentylatory łazienkowe to zwykłe, działające na prąd wiatraczki, które będą napędzać ruch powietrza w łazience, a dokładniej wysysać je z tego pomieszczenia i wpuszczać do wentylacji.

W tym przypadku ważne jest też, aby, jeśli wentylatory łazienkowe zostaną zamontowane, łazienka była skonstruowana w taki sposób, aby nowe powietrze miało skąd dopłynąć. Krata w drzwiach wejściowych albo nawet dostatecznej, dwu lub trzy centymetrowej szerokości krata pod nimi w zupełności wystarczy. Wentylatory łazienkowe działają na prąd, ale nie ma bynajmniej potrzeby, aby za każdym razem pociągać za sznurek włącznika, aby móc je uruchomić.

Sprytny elektryk znajdzie rozwiązanie, jak połączyć wentylator z włącznikiem światła w tym pomieszczeniu, wtedy uruchomią się za każdy razem, gdy zapalona zostanie żarówka, a zważywszy na to, że nie buduje się łazienek tam, gdzie są okna, będzie się tak działo za każdym razem. Założenie tego sprytnego urządzenia z pewnością poprawi jakość korzystania z domowej łazienki.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: